نحوه فعال سازی پیامک قبض خدماتی (آب، برق، گاز و تلفن)

نحوه فعال سازی پیامک قبض خدماتی (آب، برق، گاز و تلفن)

plugin2

با فعال سازی پیامک قبض و حذف قبوض کاغذی علاوه بر کمک به محیط زیست، فرآیند دریافت قبوض و پرداخت آن‌ها برای عموم شهروندان نیز بسیار ساده‌تر شده است. با این حال، هنوز بسیاری از افراد با نحوه فعال سازی پیامک قبض برق، آب، تلفن و گاز آشنا نیستند یا تا به حال برای دریافت قبوض از طریق پیامک اقدام نکرده‌اند. به همین بهانه در این مقاله از وبلاگ اس ام اس پارسی قصد داریم به آموزش نحوه فعال سازی پیامک قبض خدماتی بپردازیم. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

مزایای فعال سازی پیامک قبوض خدماتی و حذف قبوض کاغذی

قبل از اینکه با نحوه فعال سازی پیامک قبض خدماتی آشنا شویم، بهتر است با مزایای این طرح برای مردم، کشور و محیط زیست آشنا شویم. در سال 1398 بعد از مدت‌ها بالاخره طرح حذف قبوض کاغذی شرکت‌های خدماتی اجرایی شد. با توجه به میلیون‌ها مشترک خدمات برق، آب، تلفن و گاز در کشور، در پایان هر دوره صدها میلیون قبض کاغذی برای مشترکان ایرانی ارسال می‌شد. با توجه به هزینه‌های فراوان صدور قبض برای میلیون‌ها مشترک، با حذف قبض‌های کاغذی شاهد صرفه جویی حدود 1440 میلیارد تومانی در این بخش هستیم.

جدای از مسائل مالی، در بسیاری از موارد ممکن بود قبوض به اشتباه برای افراد دیگری ارسال شود یا حتی به دلایلی به دست مشترکان نرسد. از طرف دیگر چاپ میلیون‌ها قبض کاغذی آسیب غیر قابل جبرانی به محیط زیست وارد می‌کرد. در چنین شرایطی طرح استعلام قبض از طریق پیامک و ارسال پیامک قبض‌های خدماتی ضروری به نظر می‌رسید.

حالا برای دریافت پیامک قبض خدماتی کافی است تا شماره تلفن خود را در سامانه پیامک شرکت‌های خدماتی ثبت کنید و با خیال راحت در پایان دوره قبض خود را دریافت نمایید. البته این موضوع یکی از مزایای سامانه‌های پیامکی است و شما هم می‌توانید با خرید سامانه پیامکی از مزایای ارسال پیامک انبوه برای کسب و کار خود استفاده کنید.

آموزش فعال سازی پیامک قبض برق

برای فعال سازی پیامک قبض برق می‌توانید از چند روش مختلف که توسط شرکت برق ایران پیشنهاد شده است استفاده نمایید. با فعال سازی پیامک قبض برق از طریق روش‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم علاوه بر کمک به حفاظت از محیط زیست، فرآیند دریافت و پرداخت قبوض برق نیز بسیار ساده‌تر می‌شود. شرکت برق با استفاده از سامانه پیامکی و روش ارسال اس ام اس انبوه پیامک‌ها را در پایان هر دوره به دست مشترکان می‌رساند. روش‌های فعال سازی پیامک قبض برق شامل موارد زیر است:

فعال کردن پیامک قبض برق از طریق ارسال پیامک

برای استفاده از این روش کافی است تا شماره شناسه قبض برق را به همراه *1 (برای مثال 1625628255*1) به سامانه پیامکی 10001521 متعلق به شرکت برق ایران ارسال نمایید. برای پیدا کردن شناسه قبض کافی است تا آخرین قبض دریافتی از شرکت برق را در اختیار داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم شناسه قبض خود را در محلی یادداشت کنید تا در صورتی که باز هم به آن نیاز پیدا کردید نیازی به قبض کاغذی برق نداشته باشید. در صورتی که شناسه به درستی ارسال شده باشد پیامک فعال سازی از طرف سامانه برای شما ارسال خواهد شد.

استعلام و پرداخت قبض برق از طریق تلفن

شما علاوه بر دریافت پیامک قبض برق می‌توانید از طریق تماس با شماره تلفن گویا 1521 شرکت برق و وارد کردن شناسه قبض خود اقدام به استعلام قبض برق نمایید. در این روش می‌توانید به صورت مستقیم بعد از استعلام هزینه دوره خود، بلافاصه قبض برق را پرداخت نمایید.

استعلام و پرداخت قبض برق از طریق سایت شرکت برق

سامانه اینترنتی tbtb.ir به منظور راحت کردن فرآیند استعلام و پرداخت قبض توسط شرکت برق ایران راه اندازی شده است. برای استعلام و پرداخت قبض برق در این سامانه باید شناسه قبض و کد ملی خود را وارد کنید. سپس می‌توانید از درگاه پرداخت اینترنتی، قبض دوره خود را پرداخت نمایید.

آموزش فعال سازی پیامک قبض گاز

شما می‌توانید با فعال سازی پیامک قبض گاز، اقدام به حذف قبض کاغذی گاز خود نمایید. برای این کار نیز همانند فعال سازی قبض برق روش‌های گوناگونی وجود دارد. با استفاده از هر کدام از روش‌های زیر می‌توانید شماره تلفن خود را در سامانه پیامکی شرکت گاز ایران ثبت کنید و در پایان دوره قبض خود را به صورت پیامکی دریافت نمایید. معمولاً این پیامک با نام قبض گاز یا نام شرکت گاز ایران برای مشترکان ارسال می‌شود. جالب است که بدانید شما هم می‌توانید با خرید سامانه پیامک، اقدام به ارسال پیامک با نام دلخواه کنید تا افرادی که شماره تلفن شما را در گوشی خود ثبت نکرده‌اند نیز پیامک را با نام شما یا نام برندتان دریافت کنند.

فعال سازی پیامک قبض گاز از طریق پیامک

برای فعال سازی قبض گاز پیامکی کافی است که شماره اشتراک گاز خود را به همراه 1* (برای مثال 5620566*1) به سامانه پیامکی 1000194 شرکت گاز ارسال کنید. در این روش بدون هیچ هزینه‌ای برای فعال سازی، پیامک قبض گاز شما فعال می‌شود.

فعال کردن پیامک قبض گاز از طریق سایت شرکت گاز

در سایت شرکت ملی گاز ایران، قسمتی برای ثبت حذف قبض کاغذی گاز وجود دارد. شما می‌توانید با مراجعه به آدرس اینترنتی ghabz.nigc.ir و وارد کردن شماره اشتراک به همراه ارقام سیاه رنگ کنتور گاز، علاوه بر استعلام قبض گاز اقدام به دریافت پیامک قبض گاز نمایید.

آموزش فعال سازی پیامک قبض آب

شرکت آب ایران نیز فرآیند ساده‌ای برای حذف قبض کاغذی آب در نظر گرفته است. شما می‌توانید با استفاده از یکی از روش‌های زیر شماره تلفن خود را در سامانه پیامکی شرکت آب ثبت کنید. با ثبت نام در سامانه پیامکی شرکت آب، از این پس در پایان هر دوره پیامک قبض آب برای شما ارسال می‌شود. یکی دیگر از مزایا سامانه پیامکی که عموم افراد علاوه بر شرکت‌های خدماتی می‌توانند از آن استفاده کنند، تبلیغات در انواع مختلف است. برای مثال بسیاری از کاندیداهای انتخاباتی از این روش برای ارسال پیامک‌های خود به رأی دهندگان استفاده می‌کنند. با مطالعه مقاله پیامک انتخاباتی می‌توانید اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورید.

فعال سازی پیامک قبض آب با ارسال پیامک به سامانه شرکت آب

با در اختیار داشتن آخرین قبض کاغذی آب می‌توانید کد اشتراک 8 رقمی خود را بدون فاصله به شماره 30004122 یا همان سامانه پیامکی شرکت ارسال نمایید. به این ترتیب قبض کاغذی آب برای شما حذف خواهد شد و با فعال سازی پیامک قبض آب، از این پس می‌توانید در پایان هر دوره مبلغ قبض خود را از طریق پیامک استعلام کنید.

فعال سازی حضوری پیامک قبض آب

یکی دیگر از روش‌های فعال سازی پیامک قبض آب، مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان دولت است. شما می‌توانید با در دست داشتن آخرین قبض کاغذی آب و مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت، به راحتی پیامک قبض آب را فعال نمایید.

آموزش فعال سازی پیامک قبض تلفن ثابت مخابرات

شرکت مخابرات ایران در جهت حذف قبض‌های کاغذی تلفن ثابت روش‌های مختلفی را برای فعال سازی پیامک قبض مخابرات در اختیار مشترکان خود قرار داده است. با استفاده از چهار روش زیر می‌توانید شماره تلفن خود را در پنل پیامکی مخابرات ثبت کنید و به فعال سازی پیامک قبض تلفن خود اقدام نمایید.

فعال سازی پیامک قبض مخابرات از طریق پیامک

روش اول و آسان‌ترین روش فعال سازی پیامک قبض مخابرات، ارسال شماره تلفن ثابت خود با فرمت (شماره تلفن + کدشهر +*( به شماره 0212020)) است. با ارسال پیامک به این سامانه، پیامکی حاوی اطلاعات فعال سازی پیامک مخابرات برای شما ارسال می‌شود.

فعال سازی قبض پیامکی مخابرات با استفاده از کد USSD

شما می‌توانید با شماره گیری کد دستوری #2020* نیز بدون نیاز به دریافت قبض کاغذی تلفن ثابت، اقدام به استعلام و پرداخت قبض مخابرات خود نمایید. این روش حتی برای گوشی‌های ساده و غیر هوشمند نیز در دسترس است و نیازی به دسترسی به اینترنت ندارد.

استعلام و پرداخت قبض تلفن در سایت مخابرات

روش سوم برای حذف قبض کاغذی تلفن ثابت، مراجعه به سایت رسمی مخابرات به آدرس www.tci.ir است. در این روش کافی است تا بعد از ورود به سایت از منو تلفن ثابت گزینه پرداخت قبض را انتخاب نمایید. سپس می‌توانید با وارد کردن اطلاعات اشتراک خط تلفن ثابت خود اقدام به استعلام و پرداخت قبض تلفن نمایید.

مراجعه حضوری به اداره مخابرات برای فعال سازی پیامک قبض تلفن ثابت

روش آخر مراجعه حضوری به مخابرات و پر کردن فرم درخواست فعال سازی پیامک قبض تلفن ثابت است. در این روش نیز باید آخرین قبض کاغذی تلفن ثابت خود را به همراه داشته باشید. با توجه به وجود سه روش قبلی توصیه می‌کنیم در شرایط کرونایی تا حد امکان از مراجعه حضوری خود داری نمایید. خوشبختانه به دلیل استفاده شرکت‌های آب، برق، گاز و تلفن از خط خدماتی حتی در صورت غیر فعال سازی پیامک‌های تبلیغاتی نیز، پیامک قبض برای شما ارسال خواهد شد. شما هم می‌توانید با تهیه خط خدماتی از اس ام اس پارسی بدون نگرانی از بلک لیست شدن پیامک‌های خود را برای مخاطبان ارسال نمایید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید

با خرید پنل پیامک کسب و کار خود را توسعه دهید، می‌توانید علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی و جذب مشتری، سایت و اپلیکیشن خود را به ابزار قدرتمند پیامک مجهز کنید.

برای خرید پنل اس ام اس همین الان با شماره 91307651-021 تماس بگیرید.