امکانات و ابزارها

فهرست امكانات و ابزارهاي سامانه پيام كوتاه اس ام اس پارسي:

1- ارسال سريع:
ابزار ارسال سريع براي فرستادن آني پيامک به يک يا چند مخاطب به کار مي رود. در اين ابزار کاربر مي تواند مخاطبين پيام خود را از ميان گروه هاي درج شده در دفترچه تلفن انتخاب نمايد، شماره ها را از محيط ديگري کپي کند يا از طريق فايل( با فرمت اکسل يا فايل متني) بارگزاري نمايد.
در ارسال سريع امکان انتخاب ارسال پيامک به صورت فلش نيز وجود دارد. در ارسال به صورت فلش، پيامک به محض رسيدن به گوشي مخاطب بطور خودکار روي صفحه گوشي باز مي شود و محتواي آن قابل مشاهده است. اين نوع ارسال بيشتر براي پيام هاي اطلاع رساني با حجم کمتر از يک صفحه کاربرد دارد.

2- ارسال زماندار:
ابزار ارسال زماندار، کارمند وقت شناس و دقيق کاربران سامانه است و وظيفه دارد پيام ها را در تاريخ و ساعت تعيين شده توسط کاربران ارسال نمايد.
در ارسال زماندار نيازي به روشن بودن رايانه و ورود کاربر به سامانه نيست و پيام ‏ها در زمان مقرر شده به طور خودکار ارسال مي شوند.

3- ارسال سفارشي:
ابزار ارسال سفارشي هنگام ارسال هاي گروهي کاربرد دارد و اين امکان را فراهم مي کند که متن پيام ارسالي به هر مخاطب، بر اساس اطلاعات ثبت شده، اختصاصي شود. به عبارت ديگر ارسال سفارشي مي تواند اسامي، تاريخ ها و ساير اطلاعات ثبت شده در دفترچه تلفن را فراخواني کرده و درون متن ارسالي براي هر مخاطب جايگزين نمايد تا پيامکي که براي مخاطب ارسال مي شود حاوي اطلاعات مختص همان مخاطب باشد.

4- ارسال هوشمند:
ابزار ارسال هوشمند در ارسال هاي گروهي که نياز به توليد متن خاص در پيامک ارسالي به هر کاربر وجود دارد، بکار مي رود. براي ارسال هوشمند کلمات و مقاديري که بايد در متن پيامک ها درج شوند، در قالب يک فايل اکسل ذخيره شده و در سامانه بارگزاري مي شوند. پس از تعيين ساختار کلي متن پيامک، اطلاعات مندرج در فايل اکسل به طور هوشمند درون متن جايگذاري مي شوند و براي مخاطبان ارسال مي گردند.

5- ارسال هدفمند:
ابزار ارسال هدفمند براي ارسال پيامک به مشترکين همراه اول است. در اين نوع شماره هاي فعال بر اساس شهر و نوع شماره (دائمي يا اعتباري) تفکيک شده اند و کاربر مي تواند بر اساس اين جزئيات اقدام به ارسال پيامک انبوه نمايد. تفاوت اين ابزار با ارسال انبوه در اين است که شماره هاي مخاطبان کنترل شده و شماره هاي فعال هر شهر با تقريب بالايي صحت دارد.

6- ارسال کدپستی:
از طريق ارسال کد پستي، مي توان به شماره هاي مورد نظر بر اساس کد پستي، پيامک ارسال کرد. در حال حاظر تمام مراکز استان ها به تفکيک کد پستي در سامانه قرار گرفتند. امکان انتخاب نوع اپراتور، تفکيک دائمي و اعتباري و زماندار کردن ارسال نيز وجود دارد.

7- ارسال رنجي:
ابزار ارسال رنجي براي ارسال پيامک به شماره هايي از يک پيش شماره خاص مثلاً 9111000000 تا 9112000000 استفاده مي شود. اين ابزار مي تواند شماره ها را به تعداد دلخواه کاربر و به صورت تصادفي يا ترتيبي توليد نموده و پيامک را به آن ها ارسال کند. هر چند براي ارسال انبوه بهتر است از ابزار ارسال هدفمند استفاده شود اما گاهي اوقات براي مخاطب قراردادن يک رنج خاص بدون توجه به محل حضور مخاطبان، ارسال رنجي ابزار مناسبي است.

8- دريافت:
ابزار دريافت، پيام هاي ارسال شده به شماره مجازي سامانه را نمايش مي دهد.دريافت پيامک به شماره اختصاصي نياز دارد بنابراين شماره هاي عمومي که بين کاربران مختلف به اشتراک گذاشته مي شوند فقط قابليت ارسال دارند و از دريافت پيام کوتاه محروم خواهند بود. در اس ام اس پارسي دريافت پيام کوتاه رايگان است و براي کاربر هزينه اي نخواهد داشت.

9- پوشه بندي:
ابزار پوشه بندي امکان تفکيک و دسته بندي پيامک ها را فراهم مي کند. با استفاده از اين ابزار کاربران مي توانند پيامک هاي ارسالي و دريافتي را در قالب پوشه هاي مختلف ذخيره کنند.

10- دفترچه تلفن:
در دفترچه تلفن اس ام اس پارسي امکان دسته بندي مخاطبان در قالب گروه هاي مختلف فراهم است.  تعداد گروه ها و مخاطبان قابل درج در هر گروه نا محدود است و هر مخاطب مي تواند به طور همزمان در چند گروه عضو باشد.
همچنين براي ذخيره سازي گروهي اطلاعات مخاطبان، امکان وارد کردن اطلاعات آن ها از طريق فايل اکسل وجود دارد  و اطلاعات موجود در دفترچه تلفن نيز در هر زمان قابل استخراج در قالب فايل اکسل و چاپ است.

11- منشي پيامک:
ابزار منشي براي پاسخگويي خودکار به پيام هاي دريافت شده در سامانه است. چنانچه کاربر از چندين شماره مجازي به طور همزمان استفاده کند منشي پيامکي مي تواند به ازاي هر يک از شماره هاي مجازي، تنظيمات متفاوتي در متن و زمان فعال بودن داشته باشد.

12- پيامک از موبايل:
اين ابزار شرايطي را براي کاربر فراهم مي کند تا بدون نياز به رايانه و اينترنت و تنها از طريق تلفن همراه خود به سامانه فرمان بدهد تا متن مورد نظر کاربر به گروه هاي ثبت شده در دفترچه تلفن ارسال شود. سامانه پس از انجام فرامين پيامکي کاربر گزارش کار خود را از طريق پيام کوتاه ارائه مي نمايد.

13- انتقال به موبايل:
ابزار انتقال به موبايل يک نسخه از پيامک هاي ارسال شده به سامانه را به همراه شماره ارسال کننده آن پيام به موبايل هاي تعريف شده ارسال مي نمايد. بدينوسيله کاربر بدون مراجعه به سامانه مي تواند از پيام هاي دريافت شده در سامانه اطلاع يابد.

14- انتقال به ايميل:
کاربران مي توانند پيام هاي دريافتي را علاوه بر سامانه به صورت ايميل نيز دريافت کنند. براي اين کار کافي است در ابزار انتقال به ايميل آدرس يک ايميل معتبر را ثبت کنند.

15- انتقال به سايت:
ابزار انتقال به سايت يک نسخه از پيامک هاي دريافتي در سامانه را به URL هاي تعريف شده ارسال مي کند. اين ابزار براي کاربران وب سرويس و http يا کاربراني که مي خواهند بر اساس پيام هاي دريافتي عمليات خاصي را روي سايت يا سرور خود داشته باشند کاربرد دارد.

16- انتقال دليوري:
ابزار انتقال دليوري براي کاربران وب سرويس و http کاربرد دارد. اين ابزار آخرين وضعيت پيام هاي ارسال شده را به URL هاي تعريف شده توسط کاربر ارسال مي‏کند. با اين روش کاربر بدون مراجعه به اس ام اس پارسي مي تواند گزارش وضعيت پيامک هاي ارسال شده را در وب سايت يا سرور خود داشته باشد.

17- عضويت پيامکي:
خبرنامه پيامکي يکي از ابزارهاي منحصر به فرد اس ام اس پارسي است که در کنار دفترچه تلفن قرار مي گيرد و از طريق دريافت کليدواژه ها، امکان عضويت خودکار افراد در سامانه را فراهم مي کند. افراد عضو شده بر اساس تنظيمات مورد نظر کاربر در گروه هاي دفترچه تلفن دسته بندي مي شوند و ارسال پيامک به آن ها بسيار آسان خواهد شد. همچنين با ارسال کليدواژه ديگري امکان لغو عضويت خودکار نيز وجود دارد.

18- تحليلگر پيامک:
تحليلگر پيامک يکي از ابزارهاي حرفه اي اس ام اس پارسي  است که قابليت آناليز محتواي پيامک هاي دريافتي را داراست. اين قابليت به کاربر اجازه مي دهد پيام هاي حاوي کلمات يا محتواي خاصي را از ساير پيام هاي دريافتي تفکيک نمايد و پيام هاي تفکيک شده را به طور خودکار به مقصد مورد نظر کاربر، اعم از  پوشه، ايميل، URL و تلفن همراه منتقل کند و يا پاسخ مشخصي را براي فرستنده ارسال کند.

19- نظرسنجي:
امکان تعريف بي نهايت نظرسنجي همزمان بدون محدوديت در تعداد گزينه ها، قابليت تعريف زمان دقيق شروع و پايان فرآيند جمع آوري آرا، امکان تعريف پاسخ مجزا به ازاي هر گزينه تعريف شده، نمايش نموداري نتايج و امکان قرعه کشي چندگانه ميان شرکت کنندگان گوشه هايي از ويژگي هاي اين ابزار پيشرفته هستند.

20- مسابقه:
ابزار برگزاري مسابقه پيامکي در اس ام اس پارسي ويژگي هاي بارز و ممتاز بسياري دارد. امکان تعريف بي نهايت مسابقه همزمان بدون محدوديت در تعداد گزينه ها، قابليت تعريف زمان دقيق شروع و پايان فرآيند پذيرش پاسخ ها، امکان تعريف پاسخ مجزا به ازاي هر گزينه تعريف شده، نمايش نموداري نتايج و امکان قرعه کشي ميان کساني که پاسخ صحيح داده اند از ويژگي هاي ممتاز کننده اين ابزار هستند.

21- پاسخگوي هوشمند:
پاسخگوي هوشمند يکي ديگر از ابزارهاي اختصاصي اس ام اس پارسي است.اين ابزار مي تواند بر اساس کلمات و کدها پاسخ هاي متناسب را ارسال کند و نقطه قوت آن در امکان وارد کردن مقادير انبوه اطلاعات از طريق فايل اکسل و گزارش گيري وسيع است. يکي از کاربردهاي اين ابزار امکان ارائه سريال فعال سازي يکبار مصرف براي نرم افزارها و لوح هاي فشرده يا هر محصول ديگري است که با سريال و ثبت آن ارتباط دارد. همچنين پاسخگوي هوشمند مي تواند به عنوان ابزاري براي اعلام قيمت محصولات  يا مواردي به کار رود که نياز به بروزرساني مداوم و سريع عناوين متعدد دارند.

22- کارمندان:
ابزار کارمندان يک راه حل سازماني است و کاربرد آن در مجموعه هاي بزرگي است که بخش هاي مختلف آن به سامانه پيام کوتاه مستقل نياز دارند. با استفاده از اين ابزار مي توان بي نهايت زيرکاربر با پنل کاربري با امکانات و شماره  مستقل ايجاد کرد و در اختيار بخش هاي مختلف مجموعه قرار داد  تا بدون تحميل هزينه اضافي به سازمان خود از مزاياي سامانه پيام کوتاه بهره مند شوند.

23- گزارش آماري :
گزارش آماري يکي از ابزارهاي بسيار کاربردي در سامانه مديريت پيام کوتاه است. کاربر با استفاده از اين ابزار مي‏تواند ريز گزارش ارسال ها بر اساس تاريخ و شماره مجازي را مشاهده کرده و گزارش هزينه هاي انجام شده در هر روز و ماه را مشاهده نمايد.

24- اتصال ساير نرم افزارها به سامانه( API ارسال و دريافت پيام کوتاه):
در اس ام اس پارسي وب سرويس ارسال و دريافت پيام کوتاه و ارسال پيامک از طريق درخواست هاي http به طور همزمان ارائه مي شوند و به صورت پيش فرض براي تمامي کاربران سرويس ها اعم از اقتصادي و ويژه قابل بهره برداري هستند. مستندات استفاده از وب سرويس و http براي ارسال پيامک در بخش درگاه پيام کوتاه اس ام اس پارسيقابل دانلود است.

25- ارسال دوره ای:
با استفاده از این ابزار می توان پیامک ها را به صورت بازه هاي زمانی ساعتی، روزانه، هفتگی، ماهیانه و سالانه ارسال کرد. همچنین تعداد تکرار را در هر بازه می توان مشخص نمود. مانند ارسال پیام تبریک به مناسبتهاي خاص به مشتریان.

26- ارسال کشوری:
با استفاده از مقادیر و اطلاعات مربوط به آن مخاطب تغییر می کند. بنابراین پیامک ارسالی به هر مخاطب با پیامک ارسالی به دیگر مخاطبان متفاوت است.در ارسال کشوري بانک اطلاعاتی هر استان نیز وجود دارد.

27- ارسال مشاغل:
امکانات این قسمت همانند ارسال کدپستی است ولی با این تفاوت که انتخاب اعضاء براساس سازمان و شغل می باشد.

28- عضویت پیامکی:
در اینجا این امکان را فراهم کنید که مخاطبین با ارسال یک جمله یا کلمه در گروه خاصی مثل مسابقه عضو شوند و یا با ارسال یک جمله یا کلمه لغو عضویت کنند.

29- یادآور:
در یادآور می توان تنظیم کرد که پیام خاصی با اطلاعات مشخص شده در زمان مورد نظر به شما اطلاع داده شود تا در مورد آن اقدام کنید. مثلا از طریق یاد آور مشخص می کنید که در تاریخ خاصی زمان تشکیل جلسه به کاربران اطلاع داده شود.

30- گجت ویندوز:
از طریق این نرم افزار می توانید زمان هایی را که نمی توانید آنلاین شوید از طریق سیستم شخصی و استفاده از این نرم افزار مراحل ارسال پیامک را انجام دهید تا به محض آنلاین شدن به طور خود کار ارسال شود. البته جهت استفاده از بانک اطلاعاتی بایستی حتما آنلاین بود .

برخي از مشتريان اس ام اس پارسي

  • دانشگاه پيام نور
  • هيئت بدنسازي استان
  • سایت خبری تحلیلی
  • سازمان همياري شهرداری ها
  • سازمان بسیج استان
  • سازمان تبليغات
  • سایت خبری رادكانا
  • سپاه نینوا گلستان
  • شهرداری کردکوی

نماد اعتماد الکترونیکی (کسب و کار اینترنتی)

پرداخت اینترنتی از طریق شبکه شتاب